ТЕСТ
Портал працює в тестовому режимі. Надайте свої пропозиції, як зробити його ще кращим.

Географічне розташування та кліматичні умови

Місто Турка Місто розташоване на півдні Львівщини, у Карпатах на лівому березі річки Стрий з його притоками р. Яблунька та р. Літмир, між горами Шименка, Кичера, Вінець та Осовня. Місто розташоване за 137 км від Львова, за 107 км від Ужгорода, за 75 км від Дрогобича, на висоті 557 метрів над рівнем моря. Є районним центром та неофіційною столицею Бойківщини.

Вважається, що місто засноване в період з 1280 по 1320 роки, коли Лев Далилович приєднав до свого князівства Закарпаття, в тому числі і територію теперішньої Турківщини, яка перебувала в горах Карпат. І з метою зміцнення своїх кордонів та на охорону Руського Шляху, ним були засновані сасівські села-гнізда: Явора, Ільник, Комарники, Висоцьке та Турка, які можна віднести до найдавніших княжих поселень Турківщини.

Завдяки гірському розташуванню, клімат характеризується типово гірським режимом, особливістю якого є висока імовірність проходження паводків на протязі цілого року, спричинених сильними дощами та перепадами температури. В останні декілька років спостерігаються літні засухи. Середньорічна температура повітря коливається від +6,8 до + 8,1 С. Найтеплішим місяцем вважається – липень, найхолоднішим – січень.

Через місто проходить залізнична магістраль, яка зв’язує міста Львів та Ужгород. Існує пряме залізничне сполучення із містами Львів, Київ, Ужгород, Солотвино, Мукачеве.

Містом пролягає автомобільний шлях Н13 національного значення на території України, Львів — Самбір — Ужгород. Є пряме автомобільше сполучення із містами Львів, Ужгород, Мукачеве, Дрогобич та вихід на Івано-Франківську область. Після відкритя переходу до республіки Польща -- місто отримає пряме сполучення із цією державою.