ТЕСТ
Портал працює в тестовому режимі. Надайте свої пропозиції, як зробити його ще кращим.

Освітній та науковий потенціал

Повну загальну середню освіту забезпечують 13 загальноосвітніх навчальних закладів різного типу, в яких навчаються 7,5 тис.учнів, базову загальну середню освіту надають 3 загальноосвітні навчальні заклади, з чисельністю 1 тис.учнів. У Покровську налічується 20 дошкільних закладів (у тому числі 3 підвідомчі ПАТ «ШУ «Покровське»), їх відвідують понад 3,2 тис.дітей. На території міста функціонують 3 позашкільних заклади. Станція юних техніків входить у п’ятірку кращих позашкільних закладів області, а Покровський навчально-виховний комплекс – до числа кращих учбових закладів України. Професійну освіту молоді надають: педагогічне училище та 2 професійні ліцеї. Підготовку кадрів вищої кваліфікації забезпечують вищі навчальні заклади IV рівня акредитації Донецький національний технічний університет (з листопада 2014 року згідно постанови МОН України переміщено з м. Донецьк) та Красноармійський індустріальний інститут ДонНТУ, в яких навчається близько 3154 студентів.

Медичну допомогу населенню міста надають 5 лікувально-профілактичних закладів: Покровська центральна районна лікарня (320 ліжок), Родинська міська лікарня (30 ліжок), центр первинної медико-санітарної допомоги у складі 5 амбулаторій загальної практики - сімейної медицини, КЛПЗ «Покровська міська стоматологічна поліклініка», КЛПЗ «Покровський наркологічний диспансер». Планова потужність амбулаторно-поліклінічної допомоги – 975 відвідувань за зміну.

З 2002 року в Покровську функціонує центр реабілітації дітей-інвалідів «Милосердя», який відвідує 22 дитина віком від 4 до 18 років, в тому числі 7 дітей з псіхичними захворюваннями. Щорічно близько 1500 осіб з числа одиноких непрацездатних осіб, інвалідів, які не здатні до самообслуговування, громадян похилого віку користується послугами територіального центру соціального обслуговування. На території міста діє геріатричний пансіонат з психоневрологічним відділенням.

Сферу культури в місті представляють 7 бібліотек, фонд яких становить понад 311 тис. примірників, 2 палаци культури, 2 клуби, 2 музичні школи, історичний музей, основний і допоміжний фонди якого становить понад 13 тис. експонатів, 2 парка культури та відпочинку, 2 відомчих палаци культури, відомчий клуб ім.Шевченко.

У Покровську працює єдиний в Україні Дитячий методичний центр християнської православної просвіти дітей та молоді та Православний сімейний центр «Журавушка».

Для організації і проведення спортивної і фізкультурно-оздоровчої роботи в місті створена наступна спортивна база: 5 стадіонів, 48 спортивних майданчиків (у тому числі тенісні корти, футбольні поля, поля з тренажерним обладнанням, з синтетичним покриттям, тощо), 20 спортивних залів, 15 приміщень, пристосованих для занять спортом.

Близько 7 тисяч дітей та дорослих займаються в кружках і секціях за різноманітними напрямами, біля 8 тисяч людей охоплені оздоровчою роботою на підприємствах  та установах міста.